Czy tak by wyglądał? Czy nadal traktowałbyś go jak Boga, czy może uciekał wzrokiem, gdy wynosiłby kolejne siatki pustych puszek po piwie?Sławny i bogaty wydaje nam się jakiś wyjątkowy. Super człowiek. Nie pierdzi, jego kupa pachnie konwaliami. Kobieta celebrytka jak wstaje rano jest już pomalowana, nawet nie – ona ma tak idealna cerę, bez ani jednej zmarszczki, bruzdy, pryszcza. Nic tylko czcić, szanować, podziwiać, kochać, wszystko wybaczać.

A teraz załóżmy inną sytuację. Rodzi się taki Brad Pit w Twoim mieście. Mieszka obok Ciebie, zakupy robi razem z Tobą w Biedronce. Jeździ 10 letnim Daewoo. Ciuchy kupuje w szmateksie. Okazuje się, że nie ma żadnych wyjątkowych cech super człowieka. Jest normalny. Ba, nawet kurna traktujesz go jak gorszego od Ciebie.

Danny Evans nowojorski fotograf samouk, ale też mistrz Photoshopa pobawił się wizerunkiem celebrytów. Proces odwrotny do tego co stosują zwykle magazyny – zamiast retuszu i upiększania, zastosował zabieg urealniania. Efekty poniżej.

BTW – okazuje się, że moda amerykańska wcale nie odbiega od naszej rodowitej, polskiej z Gostynina. Jeśli uraziłem mieszkańców tego, swoja drogą lubianego przeze mnie miasteczka – przepraszam. Ale jakoś tak mi się skojarzyło z sytuacją gdym w owym Gostyninie buszował w Centrum Chińskim pomiędzy tambylcami ubranymi jak by im w latach dziewięćdziesiątych telewizory zabrali, a ich edukacja modowa stanęła na etapie Dynastii, w wydaniu 10-krotnie tańszym.

Jenifer Aniston

aniston

Tom Cruise

cruise

Rihanna

rihanna

Johny Depp

depp

Britney Spears

britney

Madonna

madommna

Brad Pitt & Angelina Jolie

brandolina

Jay Z & Beyonce

beyonce

Państwo Beckhamowie

beckhams

Kanye West & Kim Kardashian

kardashian

Nicole Kidman, John Travolta

travolta

Scarlett Johansson, Lady GaGa

scarlett

 

 

Dodaj komentarz