apel-ukrainki

foto pochodzi z serwisu deon.pl

 

Nóż się otwiera w kieszeni patrząc co się dzieje na Ukrainie. Ale poza otwieraniem noża w kieszeni przeciętny fejsbukowicz nie zrobi nic więcej.

Dlaczego postanowiłem o tym napisać? Pewnie się narażę co poniektórym domowym wojownikom o to by świat był lepszym miejscem do życia, walczącym klawiszem „Share”, kiedy to każde udostępnienie dla dobra sprawy winszują sobie łykiem czerwonego wina, które właśnie popijają, gdy za rogiem dzieją się naprawdę straszne rzeczy.

Obiega w zabójczym tempie internet film „I am a Ukrainian”.

Celem jego – o co prosi główna bohaterka, ukraińska ślicznotka – ma być właśnie udostępnianie. Zgoda, mamy alibi. Ale na Boga, samo udostępnienie nie załatwi sprawy nawet w 1%. W tej sytuacji, jak i w milionie innych liczy się realne działanie, realna pomoc.

Przecież o tym temacie i jego szczegółach, o których my nawet nie mamy pojęcia, wiec każdy rządzący w każdym kraju na świecie. Co da dalsze udostępnianie? W czym pomoże?

Reklama to temat, którym się zajmuje na co dzień, więc i tu pojawi się wątek reklamowy. Bo akurat w kwestii kampanii społecznych, brać reklamowa broni się i odkupuje grzechy, które popełnia przy komercyjnych dżobach.

Polecam kampanie: :

Like will not save lives”

„Liking isnt’ helping”

CrisisReliefSingapore1

CrisisReliefSingapore2

CrisisReliefSingapore3

Ci którzy mnie znają, wiedzą, że nie jestem typem hejtera. Nie krytykuje bez powodu, bo mam kompleksy, bo mi się nie udało, bo nie mam co robić, bo tak się łatwo wybić, bo, bo, bo… I to też nie jest krytyka, ale bardziej apel. Wołanie o działanie. Rusz dupę obywatelu/obywatelko!  Jeśli chcesz naprawde pomóc, to odstaw ten kieliszek wina, zamknij fejsbuka i włącz choćby wujka google, który podpowie Ci jak nie wiesz co zrobić.:

How to help Ukraina:

http://bigthink.com/purpose-inc/euromaidan-how-you-can-help-the-protesters-in-ukraine

 

i po polsku:

http://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/wielka-pomoc-dla-ukraincow-akcje-i-zbiorki-w-calej-polsce,400048.html

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,15362977,Chcesz_pomoc_Ukrainie__Wez_udzial_w_zbiorce_darow.html

 

STOP TALKING! REACT!

 

Dodaj komentarz